Divácké zóny

Divácké zóny

V sobotu 2. 6. se na okruhu nezávodí, budou probíhat pouze přípravy tratě, přejímky jezdců a doprovodné akce (viz. časový harmonogram). V neděli 3. 6. už budou pro návštěvníky vyhrazena divácká místa, ze kterých bude možné sledovat závody bezpečně. Pojďme se na ně podívat podrobněji.

 

Divácká zóna č. 1 (dále DZ 1): Nachází se v prostoru parku “Jungmannovy sady” a je zde dostatek prostoru pro sledování závodu. Divák uvidí prostor startu a cíle a následný rychlý úsek směrem k ZŠ. DZ 1 je přístupná jak od vstupu č. 1 na náměstí Karla IV, tak od vstupu č. 2 v ulici Fügnerova. V obou případech je nutné přejít trať přes organizovaný přechod, prosíme tedy o trpělivost a spolupráci s traťovými komisaři. Na DZ 1 bude také stánek s občerstvením.

 

DZ 2:  Další divácká zóna je v ulici Zádušní, z bezpečnostních důvodů bude ale prostor omezený na minimum. Zóna je přístupná od parkoviště “Na Svini”, které je vyhrazeno pro parkování vozidel.

 

DZ 3:  Tato divácká zóna je v prostoru “serpentiny” naproti starému mostu, diváci zde uvidí průjezd přírodním retardérem a odjezd směr Vrázova vyhlídka. Zóna je přístupná pouze z centra města “serpentinou” z ulice Legionářů a kapacita této zóny je také omezena.

 

DZ 4: Výjimečné místo pro sledování závodu se nachází přímo na vyhlídce u zámku a pokračuje dál ulicí Vinohrady Karla IV.  Tato DZ není sice v bezprostřední blízkosti tratě, ale nabízí jedinečný výhled na soutok Labe a Vltavy a také na horu Říp. Zóna je přístupná z prostoru depa a prochází se skrz ní směrem k DZ 5.

 

DZ 5:  Divácká zóna v parku nad Vrázovou vyhlídkou nabízí dostatek prostoru pro bezpečné sledování závodu. Diváci uvidí rychlý příjezd, prudkou levou zatáčku a následný odjezd směr náměstí Karla IV. Zóna je přístupná pouze od vyhlídky (ul. Vinohrady Karla IV). I zde bude k dispozici stánek s občerstvením.

 

DZ 6: Atraktivní divácká zóna se nachází hned za vstupem č. 1, přímo na náměstí Karla IV. Vstup s pokladnou je umístěn v uličce mezi obchodními domy. Kromě samotného náměstí je k dispozici pro sledování závodu také terasa obchodního domu (prostor bývalé tržnice), která nabízí jedinečný výhled. Pro diváky tu také bude stánek s občerstvením. Přes divácký přechod je možné přejít směrem ke zdravotní škole a dále směr depo.

 

Prosíme diváky aby poslouchali pokyny pořadatelů, nevstupovali samovolně na závodní trať a dbali na svou bezpečnost!

Přechod tratě je možný POUZE na organizovaném přechodu a na pokyn pořadatelů.

Parkoviště vyznačené na mapě bude vyhrazeno s předností pro vyparkovaná auta rezidentů, počet míst pro diváky zde bude z toho důvodu omezený. Svá auta můžou diváci zaparkovat například u OD Kaufland, OD Tesco a na parkovištích mezi těmito obchody, vše v ulici Bezručova.